Trzy miesiące do końca.

Witamy!
Nasz grupa kółka filmowego chciałaby przybliżyć wam wszystkie plany związane ze światem filmu na nadchodzące ostatnie trzy miesiące nauki.

Pierwsza noc filmowa za nami!

 Dnia 28.02.2014/01.03.2014 w naszym gimnazjum odbyła się pierwsza w tym roku noc filmowa.
Główną tematyką całej imprezy był hasła takie jak 'Przyjaźń, Miłość i Podróże', oglądaliśmy filmy z różnego gatunku związane właśnie z tą tematyką takie jak:


  • 'Między piekłem a niebem.' Reżyseria: Vincent Ward. Film został nagrodzony Oskarem w roku 1999 za najlepsze efekty specjalne. "Między piekłem a niebem" to ekranizacja powieści Richarda Mathesona, którą pokierował Nowozelandczyk, Vincent Ward, znany nam z jednej strony jako twórca obrazów niezwykle komercyjnych, a z drugiej jako niepoprawny marzyciel. Film opowiada nam historię jednej z najszczęśliwszych par świata, której po zejściu z tego świata przychodzi spotkać się ponownie w zaświatach już jako bardziej złożone osobowości - "dusze" w boskim znaczeniu tego słowa. Ta alegoria opływa wprost w niebiańskie efekty specjalne i sentymentalne spotkania bohaterów i kończy się, żeby daleko nie odbiegać klimatem – jak "Titanic".(źródło google grafika),filmweb.
  • 'Step Up - Taniec zmysłów' Reżyseria: Anne Fletcher. "Step Up" w 2006 roku na nowo zapoczątkował modę na filmy taneczne, otwierając tym samym - wciąż kontynuowany, niestety - cykl przedstawiający popisy tancerzy z "dwóch różnych światów", koniecznie z wątkiem tragicznej przez ten podział miłości dwojga głównych bohaterów. Schemat ten znany jest od dawna, a tytuł sztandarowego przedstawiciela tego specyficznego filmowego podgatunku bez wątpienia należy przyznać "Dirty Dancing". Przy okazji "Step Up" także rozstał wzbogacony o piękny podtytuł: Taniec zmysłów. Sensu w nim szukać próżno, ale brzmi ładnie.(źródło google grafika),filmweb.
I wiele innych filmów. Cała noc filmowa przebiegła pomyślnie, interesująco wpatrywali się w filmy. Przez całą noc towarzyszyły nam odgłosy świerszczy które nie wiadomo w jaki sposób gościły w naszej szkole. 
Kolejna noc filmowa planowo odbędzie się w maju.


Kolejny kurs internetowy!

21 marca wysłaliśmy zgłoszenie do kolejnego kursu internetowego. W tym roku zgłosiliśmy jedną drużynę pod nazwą 'Ponad horyzont' w której znajdują się: Joanna Skubala i Angelika Czerpek. Dziewczyny wybrały ścieżkę reżysera. Konkursowiczom życzymy pomyślnego skończenia kursu oraz dużo sukcesów. 


Święto filmu

Na kółkach filmowych coraz częściej rozpoczynamy temat tegorocznego Święta Filmu.
Nie znamy jeszcze dokładnego terminu całej imprezy ale mamy już kilka pomysłów, których na razie nie zdradzimy. Gwarantujemy dobrą zabawę.


Filmy które warto zobaczyć w kinie!
 Na koniec przedstawimy wam pakiet filmów na które warto wybrać się do kina. 

  • 'Obietnica'. Reżyseria: Anna Kazejak. Na pierwszy rzut oka "Obietnica" wydaje się kolejnym ogniwem łańcucha: "Galerianki" – "Sala samobójców" – "Bejbi Blues", z którego wynika, że w polskich liceach nie dzieje się najlepiej. Ale Kazejak – jeszcze bardziej niż Rosłaniec i Komasę – nie interesuje kreślenie socjologicznego portretu pokolenia. Reżyserce bliżej jest do kina gatunków niż jakiegoś wnikliwego dramatu interwencyjnego. Intryga ma tu strukturę thrillera – z obowiązkową tajemnicą i trupem, a realia licealnej egzystencji są odpowiednio przestylizowane. Przykład? Szkolna kapela brzmi na sali gimnastycznej jak gwiazdy rocka i tak też jest traktowana przez swoich rówieśników. To rzeczywistość podkręcona, niemal jak w "Radiu Armageddon" Żulczyka. Ale Kazejak nie jest tu konsekwentna. Autorka nie wygrywa na przykład absurdu fabularnego punktu wyjścia, który do końca pozostaje trudny do przełknięcia. Przyjęta przez nią śmiertelnie poważna tonacja rymuje się oczywiście z konwencją niby-dreszczowca. Ale żeby naoliwić gatunkowe tryby suspensu i napięcia, konieczny jest jeszcze wiarygodny rysunek psychologiczny bohaterów. Nie sposób kibicować postaciom, których motywacji nie rozumiemy. 
(źródło google grafika),filmweb.

  • 'Kamienie na Szaniec'. Reżyseria: Robert Gliński. "Kamienie na szaniec" to historia, obok której nie można przejść obojętnie i która nadal jest ważna dla wielu Polaków – świadczy o tym nie tylko sukces frekwencyjny. Uroczyste premiery filmu w Warszawie, Lublinie i Krakowie zakończyły się owacjami na stojąco.  


(źródło google grafika),filmweb.

  • 'Noe: Wybrany przez Boga'. Reżyseria: Darren Aronofsky. Zainspirowany biblijną historią o sile ducha, poświęceniu i nadziei, Darren Aronofsky przekłada na język filmu swoją osobistą wizję opowieści o Noe. Laureat Oscara Russell Crowe wciela się w niej w postać człowieka, który został wybrany do podjęcia wielkiej misji uratowania rodzaju ludzkiego oraz zwierząt przed apokaliptycznym potopem, który ma zniszczyć zepsuty świat. Film jest jednocześnie oszałamiającą wizualnie przygodą, która podejmuje towarzyszące człowiekowi od zarania dziejów tematy dobra i zła, zniszczenia i miłosierdzia, nadziei oraz rodziny.
    (źródło google grafika),filmweb.


  • 'Niezgodna.' Reżyseria: Neil Burger.Opowiadana historia została osadzona w świecie przyszłości, w którym ludzie zostają podzielenie na różne frakcje związane z cechami ich osobowości. Tris Pryor (Shailene Woodley) zostaje ostrzeżona, że nigdy nie wpasuje się w żadną z tych grup. Gdy dziewczyna odkrywa spisek mający na celu uśmiercenie wszystkich "niezgodnych", wyrusza w podróż, by ustalić, co sprawia, że ona i jej podobni są tak niebezpieczni, zanim będzie na to za późno.
    (źródło google grafika),filmweb.


Czerpek Angelika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz