Sukcesy


FILMOTEKA SZKOLNA. AKCJA!


W roku szkolnym 2010/2011 wzięliśmy udział w projekcie internetowym Filmoteka Szkolna. „Akcja!” organizowanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i jako jedni z niewielu  wypełniliśmy wszystkie zadania, zaliczając tym samym cały kurs. Dzięki determinacji, chęci współpracy i wiedzy otrzymaliśmy również możliwość wyjazdu do Warszawy na coroczny Festiwal Filmoteki Szkolnej. Mimo, iż nie otrzymaliśmy żadnego miejsca a podium, nasza praca została doceniona innych, pochwalił nas między innymi Igora Chojna, młody reżyser i historyk zajmujący się zawodowo reżyserką. Owocem naszej pracy jest film „Kolorowa”, który możecie obejrzeć na naszej stronie oraz scenariusz, który prawdopodobnie zostanie w przyszłości jeszcze nieco odświeżony oraz (być może) posłuży nam jeszcze do nakręcenia kolejnego filmu. 


W roku szkolnym 2011/2012 nasi członkowie wzięli udział w kolejnej edycji Filmoteki Szkolnej mając zaszczyt współpracy z samym Grzegorzem Emanuelem, gwiazdą i osobistością ze świata filmu. Także tutaj nie zabrakło talentów i pomysłów, dzięki którym kurs został ukończony a praca zaliczona. Spod rąk dziewczyn wyszedł Film pod zagadkowym tytułem „Guziki”, który także możecie oglądać na naszej stronie.


NAKRĘĆ SIĘ NA ZDROWIE!


Rok 2011/2012 to rok niezwykle rzetelnej i wytężonej pracy. Wiele się dzieje i nie ma czasu na lenistwo. To między innymi dlatego, że bierzemy udział w niezwykle ważnym i ambitnym projekcie pod tytułem „Film na zdrowie”, który ma na celu uświadomienie młodemu pokoleniu, jakie są właściwe i niewłaściwe zwyczaje żywieniowe, jaka żywność jest ekologiczna i zdrowa, a jaka wręcz przeciwnie, czym różni się żywność ekologiczna od żywności GMO, i co w ogóle ten skrót oznacza. Mieliśmy niesamowitą okazję przyczynić się do rewolucji żywieniowej w naszym najbliższym otoczeniu, uświadamiając naszym rówieśnikom, jak szkodliwe substancje znajdują się w produktach spożywanych przez większość z nich na co dzień i dlaczego powinni skończyć z tymi niezdrowymi nawykami. 

NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ (JUŻ WKRÓTCE)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz