Niesamowita przygoda.

Wspaniałe doświadczenie


W tym roku nasze kółko filmowe dostało propozycję trzydniowego (15.10.2013 r.-18.10.2013 r.) wyjazdu na plan filmowy 'Dawno temu na Śląsku'.
Oczywiście taki wyjazd był dla nas wielką okazją, podpatrzenia profesjonalnej pracy na planie filmowym o którym mówimy na spotkaniach od wielu lat. Przekonaliśmy się również, że nakręcenie filmu to nie tylko ruch kamerą i gotowe, tak naprawdę to masa przygotowań, setki zdjęć, nagrywanie do późna scen, dbanie o to aby wszystko było zrobione w jak najlepszy sposób.

Streszczenie 'DNŚ'

'Dawno temu na Śląsku" opowiada o powikłanych losach mieszkańców śląskiego miasteczka, ich podwójnej tożsamości i wyborach jakich musieli dokonywać podczas II wojny światowej. Akcja rozgrywa się na przestrzeni lat 1920-1945. Jest to historia bliźniaków wychowywanych w prowadzonym przez zakonnice sierocińcu, którzy zostają rozdzieleni by po latach, już podczas wojny, spotkać się po dwóch stronach światowego konfliktu. '

Jaką rolę odegrało w tym wszystkim koło filmowe?

W wyjeździe wzięły udział tylko wybrane osoby takie jak: Joanna Skubała, Dorota Wańczyk, Angelika Czerpek, Mirek i Michał Schaffarczyk, Bartosz Bednarek, Agnieszka Kryczek oraz absolwenci gimnazjum: Kuba Bednarek, Karina Kubiś, Patryk Kacy, Karolina Wańczyk. 
Wszyscy wykonywali odpowiedzialne oraz bardzo ważne prace związane z filmem takie jak:


-Pomoc przy sprzęcie


-Make up 

-kostiumy

-catering 

-klapser Wszystko to wymagało od nas dużego zaangażowania oraz poświęcenia siebie i czasu.
Każdy oczywiście wykonując swoją pracę, poznał wspaniałe osoby, które pozwoliły profesjonalnym okiem patrzeć na całe wydarzenie. 

Dzień z planu

Każdy dzień na planie filmowym był bardzo męczący, ale także był wspaniałym przeżyciem jakiego doświadczyliśmy. 
  1. Plan pracy 'Dawno temu na Śląsku' -Środa 16.0.2013 r. - leśniczówka w Strzelinie.
  • Początek pracy:
  • Gotowość na planie -10:45
  • Początek zdjęć -11:00
  • przerwa obiadowa  -16:00-17:00
  • Przerzut 1 -17:00
  • Przerzut 2  -20:45
  • Koniec zdjęć -24:00
Oczywiście nie każe zdjęcia kończyły się planowo, opisany powyżej plan pracy zakończył się o 5:30 w czwartek.

Reżyseria

Scenariusz napisany był przez Tomasza Protokowicza, powstał we Wrocławskiej Szkole Filmowej MASTERSHOTw ramach zajęć z reżyserii .Cała akcja filmu toczyła się w Strzelinie. 

Ważne osobistości

W filmie zagrali Maciej i Marcin Zacharzewscy, Tomasz i Szymon Dziedzic, Teresa Sawicka, Mariusz Kilian, Paweł Ferens, Magdalena Różańska, Martyna Witowska, Rafał Kronenberger, Łukasz Chojeta i Dawid Pokusa.

O tym się pisze

O 'DNŚ' przeczytaliśmy już niejeden artykuł. A oto wycinka z lokalnej gazety na temat reżysera i aktorów.


Kilka słów na koniec

Opiekun oraz cała załoga koła Filmowego składa gorące podziękowania, za wspólnie spędzony czas, wgląd na przebieg pracy przy filmie, za dobre słowo których usłyszeliśmy tysiące, spotkania z aktorami, oraz za miłą i przyjazną atmosferę jaka panowała. 

Chcieliśmy także podziękować, za umożliwienie wyjazdu i sponsorowanie naszego pobytu panu Dawidowi Bednarkowi i jego firmie 'Elektrotechnik Bednarek' oraz ' Klub Kleks' . 


                                                     No to AKCJA!

                                                                                                               Czerpek Angelika

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Świetnie, naprawdę podziwiam was!!

Prześlij komentarz